Search
  • Míša Laversová

Černý smrk - olej stability

Černý smrk je zatím můj nejoblíbenější jehličnanový esenciální olej. Jestli jste ho ještě nevyzkoušeli, vřele doporučuji, byla to láska na první očichání. Získává se výhradně z popadaného dřeva (jehličí a větve) v přímořských lesích v Kanadě - ze stromů, které jsou většinu svého života zasypány sněhem. Je to esence plná svěžího, čerstvého vzduchu a lesní vůně. Domorodí indiáni ho používali při spirituálních obřadech a komunikaci s Velkým Duchem.

Esence přináší harmonii a rovnováhu. Přidejte pár kapek do difuzéru, vetřete s nosným olejem do zátylku, aplikujte na zápěstí a pulsní body. Je skvělý na masáže. Uvolňuje dýchací soustavu i svaly. Skvěle se doplňuje snad se všemi oleji, zejména doporučuji do difuzéru - se směsí Balance, Air, s Kadidlem nebo třeba Slaměnkou (Helichrysum), Cedrem, Vetiverem.

Černý smrk uzemňuje a stabilizuje. Ze všech uzemňujících olejů je nejefektivnější. Pomáhá v období krize, šoku nebo při traumatech. Během negativních zážitků se naše energie štěpí a černý smrk ji dokáže stabilizovat a vrátit do vyváženého stavu. Černý smrk nás učí šetřit s energií, aby nám vystačila v obdobích zvýšené zátěže. Učí nás žít v souladu s přírodními rytmy a ročními obdobími. Těm, u kterých se rychle mění nálady, pomáhá najít větší rovnováhu a mírnost. Černý smrk nám pomáhá uvolňovat obavy osobní, i ty, které si neseme po generace, dodává nám stabilitu, odhodlání a trpělivost. Je to nápomocný partner při prokrastinaci, slabé vůli, slabé výdrži, emočním vyhoření, depresi.

Obrázek z knížky #himalájsképohádky od nakladatelství Verzone


#esenciálníolejedoterra #esencedoterra #prokrastinace #stabilita #rovnováha #uzemnění #smrkčerný #esenceživota

 

(+420) 607 563 900

  • Facebook
  • Instagram
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now